Který milovník hodinek se nezajímá o jejich kvalitu ? Ať už jste nadšencem do hodinek nebo ne, určitě víte, že jsou různé cenové kategorie hodinek. Některé hodinky jsou přiliš drahé, víme však jestli kvalita stojí za cenou ? Vybrali jsme pro vás pár důvodů, proč levné hodinky mohou být stejně kvalitní jako ty nejdražší. Čtěte dál...

Je to všechno ve značce

Když si porovnámě značkové hodinky s naší nabídkou hodinek, prvně nás trkne velký rozdíl v ceně. Ikdyž si jsou velmi podobné, jak vzhledem tak složením. Proč ? Je to všechno kvůli názvu značky, právě u značkových hodinek jako Patek Philippe, Omega, Montblanc, Zenith, IWC, Roles, z levnějších pak Casio, Citizen, Tissot, Seiko, Zeppelin, Certina, Prim...

Bohužel značka nafoukce cenu hodinek. Hodinářská tradice je velká, a známé značky se dědí po staletí. 


Vzhled, chcete vypadat dobře?

Hodinky jsou užitečné, ale ruku na srdce, kolik z vás si kupuje hodinky, aby mohli měřit čas ? Hodinky vybíráme podle vzhledu, aby nám ladily s oblečením a hodily se k našemu životnímu stylu. A pravdou je, že levnější hodinky vypadají lépe než drahé.

Už jste slyšely o dámských nebo pánských luxusních hodinkách ? Jsou levné, ale ohromí svým vzhledem. Jsou odvážné, vystupují z davu, a zdobí je stylový ciferník. 

Když porovnáhte drahé hodinky s módními, trefí vás velikost výběru, sofistikovanější vzhled a minimalistické provedení.

Opravdu záleží na ceně ? 

Zeptejte se sami sebe, jestli záleží na ceně hodinek. Pokud nosíte hodinky jako módní doplněk, nemusíte za něj platit tisíce. 

Mnoho lidí také dává hodinky jako dárek svým blízkím. A většina obdarovaných se bude dívat na vzhled a styl hodinek, než na její cenu. Hlavně proto, že jde pouze o hodinky.


Pojďme to srhnout. Levnější hodinky bývají stejně kvalitní jako ty drahé. Velké značky jako Rolex, musí také platit velké peníze za svou propagaci, kamenné obchody, zaměstnance... Tyto výdaje musí zohlednit při cenách svých hodinek. Na konci dne si levné hodinky vedou podobně jako drahé, oba říkají čas. Myslíte, že za to stojí utrácet tolik peněz ?  

Někdy funkce a styl hodinek je víc než cena a značka.