Elegantní hodinky jsou vhodné pro nošení do společnosti i pro každodenní život. Pokud chcete působit distingovaně a uhlazeně, jsou elegantní hodinky pro vás ty pravé. Elegantní hodinky by neměly být příliš extravagantní nebo křiklavé. Měly by svou nenápadnou krásou pouze podtrhovat styl svého majitele nebo majitelky.
Vybírat můžete z dámských elegantních hodinek, nebo pánských elegantních hodinek.

Druhy elegantních hodinek

Elegantní hodinky bývají zpravidla analogové, zobrazují tedy čas na ciferníku s ručičkami. Tento vzhled máme většinou spojený s klasickou elegancí. Mohou ale být i digitální, případně kombinované.


Design elegantních hodinek

Elegantní hodinky by vždy měly odpovídat stylu svého majitele. Neměly by vyčnívat barvou ani materiálem. Při výběru takových hodinek je tedy vždy vhodné zamyslet se jak nad stylem ostatních šperků a doplňků...


Elegantní hodinky a jejich materiál

Elegantní hodinky jsou nejčastěji kombinací ušlechtilého kovu a kůže. Tyto materiály jsou považované za klasické, a zároveň odolné. Plastové či pryžové řemínky se u takových hodinek nevyužívají, protože by neodpovídaly zamýšlenému stylu.


Velikost elegantních hodinek

Aby elegantní hodinky na ruce vypadaly dobře, a zároveň se pohodlně nosily, je třeba zohlednit i velikost jejich pouzdra. Jak na to?


Vodotěsnost elegantních hodinek

Vodotěsnost je dalším důležitým parametrem při výběru elegantních hodinek. Přeci jen si v nich pravděpodobně budete mýt ruce, můžete i zmoknout.