Sportovní hodinky jsou často lehčí a využívají tak jiné materiály než hodinky elegantní či luxusní. Nejčastěji se sportovní hodinky vyrábí z plastu, pryže a silikonu. Tyto materiály jsou lehké a zároveň odolné. Řemínky jsou potom také plastové či pryžové. Kožené či ocelové řemínky se u sportovních hodinek příliš nepoužívají. Materiál je třeba rozlišit nejen u řemínku, ale i u pouzdra a sklíčka.

 

Pouzdro hodinek

V pouzdře je uložen hodinový strojek, mělo by proto být odolné proti poškození. Pouzdra sportovních hodinek jsou nejčastěji vyrobena z karbonu, plastu nebo pryže. Pro potápěčské hodinky se potom využívají tvrdší materiály, které zajistí nerozbitnost i při náročných podmínkách pod vodou.

 

Řemínek hodinek

Řemínek hodinek je pro design stejně důležitý jako samotný ciferník a pouzdro hodinového strojku. Zároveň je nutné zohlednit jeho pohodlnost a odolnost. U sportovních hodinek jsou nejčastěji využívány pryžové nebo silikonové řemínky. Mohou být použité i řemínky textilní.

 

Sklíčko hodinek

Sklíčko hodinek by v každém případě mělo být odolné proti poškrábání i rozbití, aby při sportu nedošlo k poškození hodinek. Skvělé vlastnosti nabízí minerální sklíčka, ještě o něco odolnější jsou sklíčka safírová či tvrzená.