Které hodinky mi nejlépe vyhovují ?

Základem při výběru je zohlednit váš celkový životní stil. Vážíte si spíše klasického zpracování, nebo hledáte nadčasové stylové hodinky ? Zkuste si prohlédnout naši kolekci dámských hodinek a pánských hodinek.

Vybírejte podle odstínu vaši pleti, stříbrné hodinky a studené barvy se hodí pro světlejší tipy, naopak zlaté hodinky, nebo gold rose hodinky se hodí pro tmavší barvu pleti. Kromě toho nezapomínejte na tip řemínku, kožený řemínek se hodí pro klasické outfity, kovový řemínek zase pro moderní vzhled.

Typy hodinek

Obecně existují dva typy hodinek, mechanické a elektronické.
"Hodinky na beterii nabízejí bezkonkurenční poměr cena / kvalita, zatímco mechanické hodinky drží tradici, že skutečná krása leží uvnitř"

Elektronické hodinky

- Hodinky jsou napájeny baterií. Jsou ideální pro každodenní použití. Pyšní se vysoce přesným měřením času.

Mechanické hodinky

- Mechanické hodinky se dělí na dvě kategorie. Automatické, které pohání přirozená energie z pohybu zápěstí nositele. A ruční, které se musí pravidelně natahovat přes korunku.
- Složitost a řemeslné zpracování tohoto typu hodinek vyžadují více údržby.

Výběr stylu, který vám nejlépe vyhovuje

Poté, co jsme mluvili o typech hodinek, je zapotřebí zohlednit také styl hodinek. Klíčem je, že si vyberete ten správný model, který odpovídá vašemu životnímu stylu. Díky tomu zaručíte, že budete mít hodinky, které vás baví a vydrží vám.

Výběr správných detailů a materiálů pro vaše hodinky

Pří výběru hodinek musí splňovat vzhled, který doplní váš životní styl, venujte pozornost detailům hodinek. Materiál pouzdra, nebo řemínku, kamínky, vzhled ciferníku.
"Ačkoli hodinky musí jít s dobou, váš výběr musí spočívat v nadčasovém a stylovém desingu s kvalitním a odolným materiálem"

Pouzdro na hodinky

Standartně používaným materiálem je obecný kov, případně chirurgická ocel, nebo kůže. U luxusních značek se můžeme setkat se zlatem, bílým zlatem, nebo červeným zlatem. Barva musí odpovídat odstínu pleti a vašemu šatníku.

Jsou kvalita a trvanlivost klíčovými faktory při vašem rozhodování, nezapomeňte také na typ skla. Plexisklo je populární, masově vyrábený materiál. Výhodou je, že je velmi odolné, bohužel se snadno poškrábě. Sklo vám vydrží déle, ovšem při jeho poškození nebo prasknutí je nutná oprava, hrozí totiž úplné rozpadnutí a poškození ručiček, či ciferníku.

Popruh na hodinky

Podobně máte k dispozici různé možnosti řemínků hodinek. Bez ohledu na váš konečný výběr řemínku na hodinky mějte na paměti, že jsou všechny náchylné k opotřebení. Je tedy důležité rozhodnout se pro kvalitu a trvanlivost. 
" Pro řemínek na hodinky se rozhodně doporučuje zvolit vysokou kvalitu"
Proto si vyberte robustní druh kožených pásků, nebo kovový pásků (ideálně nerezvaou ocel).
"Toto však není potřeba řešit, při příležitostném nošení hodinek"

Určení správné velikosti hodinek

Kromě výběru správné barvy nebo materiálů je klíčovou volbou také velikost hodinek. Je třeba vzít v úvahu tři věci: velikost pouzdra, tlouštku pouzrda a šířku řemínku.

Idální velikost lze zjistit změřením obvodu zápěstí. Čím širší zápěstí, tím větší může být pouzdro hodinek.