Jak nosit elegantní dámské hodinky ? 

V posledních letech znatelně vzrostl trend stylových žen, které nosí hodinky v kombinaci s náramkem. Pokud již vlastníte a nosíte hodinky, můžete si ve skutečnosti vybrat, na které paži budete mít svůj náramek. Nosení náramku na druhé paži vám dá větší volnost. Nezapoměňte však, že náramek příliš široky, zhoršuje komfort při kombinaci s hodinkami. Platí nepsané pravidlo, k širším hodinkám volit tenčí náramek a naopak.

V posledních letech se stalo populárním nošení vícero náramků na jedné dlaní, týká se to také prstenů. Zkuse si mezi těmito náramky představit jeden jako hodinky. Hezké ? Takže pro maximální efekt můžeme zkusit zkombinovat hodinky s dvěmi náramky, jednim tenčím před hodinkami směrem k zápěstí, a jeden širší za hodinkami směrem k lokti.

Ať je váš styl jakýkoliv, stříbrné dámské hodinky vyhovuje ženám s chladnějším tónem pleti, zatímco zlaté dámské hodinky a růžové zlato jsou vhodné pro ženy s teplejším odstínem pleti. Dámské hodinky s kamínky jsou vítány!

Na ktré paži vypadají ženské hodinky nejlépe ? 

Stejně jako u zásnubních prestnů je i u hodinek etika nošení. Podle nepsaných pravidel, byste měli nosti hodinky na levém zápěstí.  Ikdyž ve skutečnosti je můžete nosit na kterémkoliv zápěstí, kde vám to bude pohodlné. Existuje však dobrý důvod k tradičnímu nošení hodinek na levém zápěstí. V době před strojky na beterky, nebo automatickým strojem se museli hodinky natahovat. To bylo snažší natahovat vaši dominantní rukou. Tím, že je 90% populace praváku, je logické, že se hodinky nosily na levé ruce. I dnes jsou tlačítka a korunka na pravé straně pouzdra hodinek.

Nošení hodinek na vaši dominantní ruce vám může zhoršit komfort a navíc je pravděpodobnější poškození.

Znamenáto tedy, že nesmíte hodinky nosit na pravém zápěstí ? Rozhodně ne. Leváci mohou nosti hodinky na pravém zápěstí, samozřejmě.

Vzhedem k tomu, že je přibližně 90% světové populace pravák, hodinky se většinou nosí na levé ruce. Ale jde hlavně o váš osobní názor a komfort.