Luxusní pánské hodinky by rozhodně měly být vyrobeny z vysoce kvalitních a odolných materiálů. Při výběru je třeba se zaměřit na strojek hodinek, sklíčko, řemínek i pouzdro. S jakými materiály se lze nejčastěji setkat, a kterým je lepší se u luxusních hodinek vyhnout?

Řemínek hodinek

Řemínek je spolu s ciferníkem nejvíce viditelnou hodinek a také zajišťuje komfortní nošení. Luxusní pánské hodinky mají nejčastěji materiál z ušlechtilého kovu, případně ocel (nerezová ocel, pozlacená ocel), kožené a titanové řemínky, přičemž na každodenní nošení je nejpohodlnější kůže a ocel. Plastové a pryžové řemínky se používají u sportovních hodinek a k luxusním pánským hodinkám se tedy nehodí.

Materiál pouzdra

Pouzdro chrání hodinový strojek, proto by mělo být kvalitní a velmi odolné. Pánské hodinky většinou mají pouzdro z ušlechtilého kovu, případně nerezové a pozlacené oceli, případně titanu či platiny. Plastová a silikonová pouzdra jsou opět vhodná spíše pro sportovní hodinky.

Sklíčko hodinek

Sklíčko chrání ciferník a je velmi namáhanou částí hodinek. Proto by mělo být odolné nejen proti rozbití, ale i proti poškrábání. Nejčastěji volená jsou minerální sklíčka, která vynikají příjemnou cenou a vysokou odolností. O něco odolnější jsou pak sklíčka tvrzená a safírová, vyhnout se doporučujeme sklíčkům plastovým.

 

Strojek hodinek

Strojek je základním stavebním kamenem celých hodinek. Analogové pánské hodinky využívají převážně quartzové hodinkové strojky, které jsou oblíbené díky vysoké přesnosti a dlouhé životnosti baterie.