Klasické hodinky by měly být maximálně komfortní, ale i velmi odolné. Budete je přeci jen pravděpodobně nosit každý den. Na jaké části hodinek se při výběru zaměřit?  

Pouzdro hodinek

V pouzdře je uložen hodinový strojek, mělo by proto být vysoce odolné proti poškození. Pouzdra klasických dámských hodinek jsou většinou vyrobena z ušlechtilého kovu a chirurgické oceli oceli, případně i titanu, platiny či zhutnělého zlata.

 

Řemínek hodinek

Řemínek by u klasických hodinek neměl být pouze hezký, ale i pohodlný. Hodinky pro každodenní nošení mají nejčastěji kožený řemínek, který se snadno udržuje v čistotě, je odolný a komfortní. Mohou disponovat i ocelovým řemínkem, a to buď nerezovým, nebo pozlaceným. Méně častými variantami jsou řemínky plastové a pryžové, ty ale najdeme spíše u sportovních dámských hodinek.

 

Sklíčko hodinek

Sklíčko hodinek by v případě klasických hodinek pro ženy mělo v každém případě být vysoce odolné proti poškrábání i rozbití. S klasickými hodinkami přece jen budete během dne dělat spoustu činností, takže ochrana je v tomto případě velmi důležitá. Výtečný poměr ceny a kvality nabízí minerální sklíčka, ještě o něco odolnější jsou sklíčka safírová či tvrzená.