Materiál hodinek vypovídá o jejich kvalitě a odvíjí se od něj samozřejmě i cena. Levné dámské hodinky bývají plastové s textilním řemínkem, což se pro elegantní hodinky rozhodně nehodí. Ceny elegantních hodinek se ale děsit nemusíte, dají se pořídit i ve velmi příjemných cenových relacích. Materiál hodinek rozlišujeme u pouzdra, sklíčka a řemínku.

Pouzdro hodinek

V pouzdře je uložen hodinový strojek, mělo by proto být odolné proti poškození. Pouzdra elegantních dámských hodinek jsou nejčastěji vyvedena z nerezové oceli či titanu, platiny, pozlacené oceli či zhutnělého zlata.

 

Řemínek hodinek

Řemínek zásadně ovlivňuje celkový vzhled hodinek a určuje i komfortnost jejich nošení. U elegantních hodinek se nejčastěji setkáme s koženými a ocelovými řemínky. Ocel pak může být nerezová i pozlacená.

 

Sklíčko hodinek

Sklíčko hodinek by v každém případě mělo být odolné proti poškrábání i rozbití, a to i v případě elegantních dámských hodinek. Dámy totiž s hodinkami většinou dělají spoustu věcí, takže se kvalitnější sklíčko rozhodně vyplatí. Nejčastěji se používají minerální sklíčka, která mají velmi dobré vlastnosti. Ještě o něco odolnější jsou sklíčka safírová a tvrzená.