Elegantní hodinky jsou nejčastěji kombinací ušlechtilého kovu a kůže. Tyto materiály jsou považované za klasické, a zároveň odolné. Plastové či pryžové řemínky se u takových hodinek nevyužívají, protože by neodpovídaly zamýšlenému stylu. Materiál je třeba rozlišit nejen u řemínku, ale i u pouzdra a sklíčka.

 

Pouzdro hodinek

V pouzdře je uložen hodinový strojek, mělo by proto být odolné proti poškození. Pouzdra elegantních hodinek jsou nejčastěji vyrobena z ušlechtilého kovu a pozlacené oceli, případně i titanu, platiny či zhutnělého zlata.

 

Řemínek hodinek

Řemínek hodinek je pro design stejně důležitý jako samotný ciferník a pouzdro hodinového strojku. Zároveň je nutné zohlednit jeho pohodlnost a odolnost. U elegantních hodinek jsou nejčastěji využívány kovové a kožené řemínky. Případně ocel, ta pak může být nerezová nebo pozlacená.

 

Sklíčko hodinek

Sklíčko hodinek by v každém případě mělo být odolné proti poškrábání i rozbití, aby nevzhledné škrábance nenarušily design elegantních hodinek. Elegantní hodinky jsou určené i pro každodenní nošení a může tak snadno dojít k jejich poškození. Skvělé vlastnosti nabízí minerální sklíčka, ještě o něco odolnější jsou sklíčka safírová či tvrzená.